Kilka sprawdzonych sposobów na aranżację pustych ścian

Kilka sprawdzonych sposobów na aranżację pustych ścian

Ocena: 0.00
Kategoria:Dom i ogród
Dodano:

Złota zasada filozofii feng shui mówi o istocie przepływu energii. Jej zastosowanie w aranżacji wnętrz polega zatem na takim rozplanowaniu przestrzeni, aby ten przepływ ułatwić. Będzie to wpływać na każdą dziedzinę naszego życia taką jak zdrowie, dobrobyt i miłość. Oczywiście nic na siłę, jeżeli zdecydujesz się na tę taktykę, warto żebyś wierzył, że działa. Wprowadzenie elementów tej chińskiej nauki jest łatwe i odwracalne. Spróbuj i sprawdź sam.

Od czego krok po kroku zacząć aranżacje ścian?

Dobrze zacząć od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je urządziliśmy, co uwielbiamy, a czego nie lubimy, jakie są nasze pasje i co pragnęlibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś nie wyjdzie, ponieważ zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając drobne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy absolutnie żadnego pomysłu, jak ozdobić nasze wnętrze, poszukajmy weny na stronach internetowych, w branżowych czasopismach, czy w programach telewizyjnych o zagospodarowaniu mieszkań, a jeżeli to nic nie ułatwi, zasięgnijmy rady u specjalisty zajmującego się aranżacją wnętrz.

W zależności od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelakich drobiazgów, powinniśmy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać udekorowana ściana, np. w salonie. Istnieje na to bardzo dużo koncepcji. Zaczynając od najprostszej – możemy powiesić na ścianach obrazy, w ramach lub też bez. Mogą to być różnego rodzaju pejzaże, rodzinne fotografie czy nowoczesne plakaty. Tutaj warto się zatrzymać przy zdjęciach rodzinnych, ponieważ można je wyeksponować w naprawdę atrakcyjny i niepowtarzalny sposób. Możemy je zawiesić w harmonijnym szyku albo postawić na spontaniczność i pogrupować ze sobą zdjęcia w najróżniejszy sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z wędrówek.

Tapeta i ozdobna listwa — co można z nich stworzyć?

Kolejną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o ciekawym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając jakby obraz. Można wykonać parę takich „obrazów” obok siebie, nadając przestrzeni w ten sposób nowoczesnego i wyrazistego charakteru. Jeżeli nasze lokum nie należy do największych, nadzwyczaj prostym trikiem, żeby je optycznie powiększyć, jest zawieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niezwykle pozytywny. Alternatywą dla często nudnych i pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być atrakcyjne grafiki z fascynującymi nadrukami. Stylowe będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu barw. Zupełnie naturalnie wyglądają też gotowe obrazki, rozmieszczone obok siebie na ścianie, które bez problemu znajdziesz w internetowych sklepach.

Makramy na ścianach — kiedy je użyć? 

Oryginalnym, ale w zasadzie odświeżonym pomysłem z poprzednich lat, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinami, czyli splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla rośliny. Jest to ciekawa alternatywa dla standardowych doniczek, która efektownie ozdabia ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad kupnem drewnianej mapy świata, która genialnie prezentuje się na pustej ścianie. Ta niebanalna ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego zastosować specjalne pinezki lub od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu powiesisz zdjęcie z podróży.

Czy mamy jakieś ograniczenia przy zdobieniu pustej ściany?

Ograniczeń w kontekście aranżacji ścian nie ma. Nasz dom to nasze schronienie, tylko my mamy się w nim dobrze czuć. To, na jakie zdecydujemy się ozdoby, dodatki i akcesoria jest naszym indywidualnym wyborem. Powrót z pracy, gdzie często musimy dostosować się do innych, do przytulnego i klimatycznego domu to najprzyjemniejsza część dnia. Wszystko jest znane i takie nasze. To my, mieszkańcy tworzymy atmosferę domu. Oczywiście są pewne elementy, o które musimy zadbać, żeby mieszkanie było funkcjonalne, ale charakteru i specyficznego nastroju nie znajdziemy w żadnym katalogu.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Komentarze

Moje ściany aranżują moje dzieci, które czasami zostawiają na nich ślady farb czy kredek.

0 0
Data dodania:
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Jak wykorzystać zgromadzoną deszczówkę?
Data dodania:
0.00
0
Złota zasada filozofii feng shui mówi o istocie przepływu energii. Jej zastosowanie w aranżacji wnętrz polega zatem na takim rozplanowaniu przestrzeni, aby ten przepływ ułatwić. Będzie to wpływać na każdą dziedzinę naszego życia taką jak zdrowie, dobrobyt i miłość. Oczywiście nic na siłę, jeżeli zdecydujesz się na tę taktykę, warto żebyś wierzył, że działa. Wprowadzenie elementów tej chińskiej nauki jest łatwe i odwracalne. Spróbuj i sprawdź sam.Od czego krok po kroku zacząć aranżacje ścian?Dobrze zacząć od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je urządziliśmy, co uwielbiamy, a czego nie lubimy, jakie są nasze pasje i co pragnęlibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś nie wyjdzie, ponieważ zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając drobne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy absolutnie żadnego pomysłu, jak ozdobić nasze wnętrze, poszukajmy weny na s...