Kluczowe zasady, aby szybciej sprzedać mieszkanie!

Kluczowe zasady, aby szybciej sprzedać mieszkanie!

Ocena: 0.00
Kategoria:Nieruchomości
Dodano:

Sprzedaż mieszkania może zająć Ci sporo czasu i zaangażowania! Jeśli go nie masz, to zorientuj się w kluczowych zasadach, aby szybciej sprzedać mieszkanie! Warto przed prezentacją potencjalnym kopcom lokalu upewnić się co do stosownych dokumentów i odpowiednio przygotować mieszkanie. W poniższym artykule odpowiadamy na pytania oraz pokazujemy, na czym skupić swoją największą uwagę, żeby wszystko przebiegło zgodnie z naszą myślą!

Kompletowanie dokumentów przy sprzedaży mieszkania, a także poprawna wycena lokalu!

Gdy myślimy o właściwie przeprowadzonej transakcji, musimy naszykować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości? Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Ważna jest poprawna analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Kolejną rzeczą, którą każdy myślący poważnie o transakcji powinien zrobić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych z transakcją oraz pieniędzmi, jakie za nią otrzymamy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę chcemy uzyskać i na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

W tym momencie powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Istotne jest przemyślenie, jaką prawdopodobną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie i ile pieniędzy może ona poświęcić na jego kupno. Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić kupujący, ale również specyfikę ogłoszenia, które może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę. Określmy, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie, w jakiej lokalizacji się znajduje, czy nieruchomość jest przy głównej drodze, czy może trochę na uboczu, kiedy było oddane do użytku, w jakim jest standardzie i ile ma lat. Wskazane jest sprawdzić ceny mieszkań o podobnym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny aktualnie rosną, czy spadają? Jest to ciężkie zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak odświeżyć mieszkanie przed jego sprzedażą?

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej potencjalnych nabywców, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości i dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Podstawową czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów oraz usterek, jak na przykład wymiana żarówek. Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszelkie nadliczbowe akcesoria aktualnych lokatorów. Wymaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale również dla swojego spokoju oraz komfortu.

Doda to mieszkaniu świeżości i zyska ono optycznie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wyniesienie śmieci. W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest uproszczona. Wystarczy powierzchowne uprzątnięcie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Czy i jakie korzyści daje promocja ogłoszenia sprzedaży mieszkania w internecie?

Możemy wystawić ofertę, ale jeżeli nie zrobimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert wypuszczanych do sieci codziennie. Do właściwej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, co nie tylko doprowadzi do wzrostu ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale dodatkowo ilość zapytań, telefonów oraz maili zwiększających szansę na znalezienie odpowiedniego kupca!

Zatroszcz się o wyraźny kontakt oraz przyszykuj się na możliwe rozmowy negocjacyjne w sprawie ceny!

Wyraźny oraz łatwo dostępny kontakt jest bardzo ważny. Ogłoszenie musi takie zawierać! Dobrze, jeżeli dodasz do niego informację o dniach i godzinach, w których bez problemu odbierzesz telefon. Podczas rozmów negocjacyjnych na temat ceny mieszkania, dokładnie wysłuchaj rozmówcy oraz przedstaw swój punkt widzenia. Podejdź do tego zadania z otwartą i spokojną głową, a także zapanuj nad swoimi emocjami, aby przypadkiem nie zaszkodziły!

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Nieruchomości
Sprzedaż mieszkania może zająć Ci sporo czasu i zaangażowania! Jeśli go nie masz, to zorientuj się w kluczowych zasadach, aby szybciej sprzedać mieszkanie! Warto przed prezentacją potencjalnym kopcom lokalu upewnić się co do stosownych dokumentów i odpowiednio przygotować mieszkanie. W poniższym artykule odpowiadamy na pytania oraz pokazujemy, na czym skupić swoją największą uwagę, żeby wszystko przebiegło zgodnie z naszą myślą!Kompletowanie dokumentów przy sprzedaży mieszkania, a także poprawna wycena lokalu!Gdy myślimy o właściwie przeprowadzonej transakcji, musimy naszykować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości? Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Ważna jest poprawna analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Kolejną rzeczą, którą każdy myślący poważnie o transakcji powinien ...