Jak krok po kroku zrobić manicure hybrydowy w domu

Jak krok po kroku zrobić manicure hybrydowy w domu

Ocena: 0.00
Kategoria:Moda i uroda
Dodano:

Częste wizyty w salonie kosmetycznym zabierają bardzo dużo czasu i niemało pieniędzy. Nie musi tak być. Możesz sama czarować paznokcie, w domu i o każdej godzinie. Nie musisz się już umawiać, czekać i denerwować, gdy pobyt u kosmetyczki się przedłuża. Dlaczego? Bo możesz sama pomalować swoje paznokcie, np. na kolor czerwony. Nie dosyć, że będą trzymały się długo, to jeszcze będą pięknie błyszczały, gdy nałożysz na nie top wykańczający.

Zakupy przed wykonywaniem manicure hybrydowego w domu

Aby zrobić manicure hybrydowy, potrzebujesz wyposażyć się w kilka niezbędnych przyrządów. Nie jest to duża inwestycja, ale z całą pewnością się opłaci. Przede wszystkim powinnaś kupić lampę UV. Możesz wybrać spośród małych, przenośnych lamp albo większych i fachowych. Ważne jest, żebyś na początku miała chociaż jedną. Oprócz tego niezbędne Ci będą lakiery hybrydowe. Z początku wybierz kilka swoich ulubionych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz najczęściej korzystać. Fundamentalnym elementem manicure hybrydowego są baza i top. To dzięki nim hybrydy są prawidłowo utwardzone i trzymają się na paznokciach dłużej niż pospolite lakiery. Nabywając top, możesz zdecydować się na opcję z połyskiem albo matową, zależnie od tego, w jakiej czujesz się lepiej. Nie zapomnij też o zakupie acetonu oraz cleanera (odtłuszczacza), które służą do oczyszczania paznokci oraz znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy zdołasz zakupić osobno lub w zestawie, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Samodzielne wykonywanie paznokci w domu

Gdy masz już wszelkie niezbędne zakupy, czas rozpocząć wykonywanie manicure hybrydowego. Zanim zaczniesz, oczyść swoje paznokcie i wypiłuj je tak, ażeby otrzymać wybrany przez siebie kształt oraz zmatowić płytkę paznokciową. Kolejnym krokiem jest nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego oraz włożenie paznokci pod lampę, w celu jego utwardzenia. Postaraj się nanosić bazę delikatnie, by manicure nie wyszedł nadmiernie gruby i odstający. W następnej kolejności zależnie od tego, który masz lakier, nałóż jedną, bądź dwie warstwy koloru. Jeśli posiada on dokładne krycie, wystarczy wyłącznie jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru ponownie użyj lampy UV. Przedostatnim etapem jest zastosowanie topu, który utwardzi paznokcie i pozwoli osiągnąć efekt połysku albo matu. Po wyciągnięciu paznokci spod lampy spłucz klejącą warstwę odtłuszczaczem i gotowe! Możesz cieszyć się swoim manicure hybrydowym!

Najczęściej popełniane błędy związane z manicure hybrydowym 

Jakie błędy możesz popełnić przy robieniu hybrydy? Po pierwsze, przygotowanie płytki paznokcia do manicure. Często zdarza się tak, że płytka jest przygotowywana po łebkach. Źle jest zmatowiona lub nieodtłuszczona. Trzeba bardzo zwracać uwagę na to, ponieważ to jest fundament dobrze wykonanego manicure. Po drugie, zaopatrywanie się w lakiery lichej jakości. To, że kupisz lakier po okazyjnej cenie, nie znaczy, że wygrałaś. Nie musi on być od razu bardzo drogi, mimo to uważaj na lakiery w niskiej cenie. Po trzecie, pozostałości po uprzednim manicure zmywaj acetonem i patyczkiem do tego przeznaczonym. Unikanie tych błędów pomoże Ci stworzyć zachwycające i zdrowe paznokcie.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Moda i uroda
Które buty do biegania wybrać?
Data dodania:
0.00
0
Częste wizyty w salonie kosmetycznym zabierają bardzo dużo czasu i niemało pieniędzy. Nie musi tak być. Możesz sama czarować paznokcie, w domu i o każdej godzinie. Nie musisz się już umawiać, czekać i denerwować, gdy pobyt u kosmetyczki się przedłuża. Dlaczego? Bo możesz sama pomalować swoje paznokcie, np. na kolor czerwony. Nie dosyć, że będą trzymały się długo, to jeszcze będą pięknie błyszczały, gdy nałożysz na nie top wykańczający.Zakupy przed wykonywaniem manicure hybrydowego w domuAby zrobić manicure hybrydowy, potrzebujesz wyposażyć się w kilka niezbędnych przyrządów. Nie jest to duża inwestycja, ale z całą pewnością się opłaci. Przede wszystkim powinnaś kupić lampę UV. Możesz wybrać spośród małych, przenośnych lamp albo większych i fachowych. Ważne jest, żebyś na początku miała chociaż jedną. Oprócz tego niezbędne Ci będą lakiery hybrydowe. Z początku wybierz kilka swoich ulubio...