Jak korzystanie z drona zwiększa zasięg fotografii

Jak korzystanie z drona zwiększa zasięg fotografii

Ocena: 0.00
Kategoria:Kultura i sztuka
Dodano:

Klasyczna fotografia rządzi się swoimi prawami, studiuje się ją latami, dlatego używając drona do filmowania i fotografowania, dobrze zapoznać się z podstawowymi regułami. Zależy nam przecież, żeby nasze zdjęcia, które z samego faktu używania drona są ponadprzeciętne, były jak najlepiej wykonane i stanowiły niezapomnianą, przepiękną pamiątkę. Poniżej przygotowaliśmy kilka zagadnień dotyczących fotografowania, które ułatwią pierwsze wspaniałe loty.

Jak prawidłowo wykadrować zdjęcie robione dronem?

Podczas robienia zdjęć z powietrza, nie zapominaj o podstawowych zasadach fotografowania. W uzyskaniu dobrych kadrów przydatne są linie podziału (grid). Dzięki włączeniu ich przez aplikację będziesz miał możliwość wyszukania punktów orientacyjnych i sprawniej kadrować te zdjęcia, które Cię interesują.

Czy do edycji zdjęć dobrze użyć formatu RAW?

Najlepszą opcją do robienia zdjęć będzie robienie ich w formacie RAW. Dzięki temu formatowi edycja zdjęć jest o wiele łatwiejsza. W RAW dodatkowo wydobywanie prześwietlonych czy też zacienionych detali eksperymentowanie kolorami oraz ekspozycją jest o wiele łatwiejsze aniżeli w formacie JPEG.

Na co ma wpływ naświetlania podczas robienia zdjęć dronem?

Czas naświetlania jest kolejnym bardzo ważnym czynnikiem przy wykonywaniu zdjęć z powietrza. Jeżeli pragniesz wyostrzyć swoje zdjęcia i sprawić, aby były wyraźniejsze to ustaw krótszy czas naświetlania. Natomiast jeżeli zależeć Ci będzie na uzyskaniu odwrotnego efektu, czyli artystycznego rozmycia użyj dłuższego czasu naświetlania oraz wyposaż się w filtry ND.

Zawsze sprawdzaj pogodę przed użyciem drona

W czasie robienia zdjęć zwracaj baczną uwagę na pogodę. Zawsze staraj się sprawdzać prognozy przed planowanym lotem. Jak wiadomo pogoda, potrafi być kapryśna i nawet z niewielkiej chmury może spaść obfity deszcz, który uniemożliwi Ci start dronem, jak również utrzymanie go w powietrzu przez dłuższy czas. W związku z tym zainstaluj sobie aplikację, która pomoże Ci zaplanować lot,a także monitorować warunki atmosferyczne.

Czy odpowiednie światło jest istotne podczas robienia zdjęć dronem

Z pogodą wiąże się jeszcze jeden bardzo istotny aspekt – światło. Przebijające się smugi promieni słonecznych mogą spowodować, że nawet najgorszy teren może nabrać ponadprzeciętnego charakteru. Z uwagi na to staraj się planować latanie dronem rano, lub po południu w trakcie tzw. złotej godziny, kiedy słońce chyli się ku zachodowi lub wznosi przy wschodzie.

Warunki atmosferyczne, które nie są dobre do korzystania z drona?

Bardzo ważne podczas używania drona są warunki atmosferyczne. Dron to nie zabawka, ale urządzenie, które może wyrządzić komuś krzywdę, jeżeli bezmyślnie i nieumiejętnie będzie używany. Dlatego lepiej czasami się wstrzymać niż doprowadzić do nieodwracalnych wypadków. Nie jest dobrym pomysłem latanie podczas obfitych opadów śniegu czy deszczu. Silny wiatr, szczególnie dla niewprawionego operatora, może spowodować upadek drona z wysokości, co może być opłakane w skutkach. Gęsta mgła może kusić swoim tajemniczym charakterem, ale nie jest również odpowiednia do latania, możemy bowiem stracić drona z oczu, a jest to niedopuszczalne. Lepiej poczekać na dobrą pogodę niż niepotrzebnie ryzykować.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Komentarze

Robienie zdjęć dronem chyba nie jest takie trudne jak się wydaję.

0 0
Data dodania:
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Kultura i sztuka
Jak wykonać album do zdjęć w kilku krokach?
Data dodania:
0.00
0