Czy wiesz, że stosując kosmetyki naturalne, dbasz o środowisko?

Czy wiesz, że stosując kosmetyki naturalne, dbasz o środowisko?

Ocena: 0.00
Kategoria:Moda i uroda
Dodano:

Szeroki zakres kosmetyków do pielęgnacji cery zmienia się na przestrzeni lat. To powoduje, że wybór jest naprawdę ogromny. Znaleźć można produkty, które błyskawicznie zyskują popularność i szybko ją tracą. Fenomenem są kosmetyki naturalne, które są niezmiennie chętnie kupowane przez klientów. Jaki jest powód zwracania uwagi na skład produktów i dlaczego warto wybierać te, które mają najbardziej naturalny skład?

Zmniejszając ilość chemii w swoich kosmetykach, dbasz o cerę

Najważniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to używanie do ich produkcji składników niegroźnych dla skóry. Konwencjonalne kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi niezdrowe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, wywołują przesuszanie się cery, jak również wysypki oraz zaczerwienienia. Naturalne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Dlatego mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę oraz przy tym decydując się na kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wykluczyć zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale także na nasze zdrowie.

Czy kosmetyki naturalne mają skuteczne działanie? 

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się efektywnym działaniem oraz wspomagają naturalne procesy, które zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki, skutecznie wiążą wodę w komórkach i przeciwdziałają jej parowaniu, w przeciwieństwie do pospolitych składników, które tylko ustanawiają warstwę zatrzymującą wilgoć. Dodatkowo kosmetyki naturalne działają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty stosowania może i potrzebują więcej czasu, niemniej jednak są trwałe i warto na nie poczekać.

Zadbaj o środowisko i wybierz kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne wyrabiane są z dbałością o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów zazwyczaj pochodzą w 100% z recyklingu. Tymczasem, aktywne składniki naturalne uzyskiwane są w przyjazny dla środowiska sposób z ekologicznych upraw. Przy wytwarzaniu kosmetyków, nie wykorzystuje się żadnych chemikaliów, a gleba nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Wybierając kosmetyki cruelty free, ograniczasz cierpienie zwierząt

Produkty naturalne nie powodują cierpienia zwierząt (tak zwane cruelty free). Produkty te nie są stosowane na zwierzętach oraz nie mają w składzie substancji od nich pochodzących. Kupując naturalne kosmetyki, mamy realny wpływ na ograniczenie cierpienia zwierząt. Działamy także w zgodzie z moralnymi zasadami i dbamy o swoją skórę. Ecocert, VeganSociety lub CrueltyFree, to szczególne oznaczenia, które odnoszą się do kosmetyków przyjaznych zwierzętom.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Komentarze

Mi wystarczy, że segreguję opakowania po nich, aby wspierać środowisko, bo głównie używam kosmetyków syntetycznych.

Data dodania:
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Moda i uroda
Które buty do biegania wybrać?
Data dodania:
0.00
0
Szeroki zakres kosmetyków do pielęgnacji cery zmienia się na przestrzeni lat. To powoduje, że wybór jest naprawdę ogromny. Znaleźć można produkty, które błyskawicznie zyskują popularność i szybko ją tracą. Fenomenem są kosmetyki naturalne, które są niezmiennie chętnie kupowane przez klientów. Jaki jest powód zwracania uwagi na skład produktów i dlaczego warto wybierać te, które mają najbardziej naturalny skład?Zmniejszając ilość chemii w swoich kosmetykach, dbasz o ceręNajważniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to używanie do ich produkcji składników niegroźnych dla skóry. Konwencjonalne kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi niezdrowe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, wywołują przesuszanie się cery, jak również wysypki oraz zaczerwienienia. Naturalne kosmetyki nie zawierają tyc...