Jak wykonać album do zdjęć w kilku krokach?

Jak wykonać album do zdjęć w kilku krokach?

Ocena: 0.00
Kategoria:Kultura i sztuka
Dodano:

Wykonanie albumu na zdjęcia nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Możesz ją nabyć także Ty. W naszym poniższym artykule przedstawiamy wszystkie ważne aspekty do utworzenia albumu własnoręcznie. Tak więc nie musisz się na tym dobrze znać! My wszystko Ci wytłumaczymy. Potrzebujesz jedynie kilku akcesoriów, chęci oraz pomysłu, a także trochę wolnego czasu i możesz tworzyć swój własny indywidualny projekt!

Jak zacząć tworzyć album na zdjęcia?

Zanim zaczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu oraz liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami logiczną całość, włącznie z kolorystyką oraz motywem fotografii. Zrób listę zakupów, kup to, co niezbędne oraz postaraj się wybrać wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Z czego utworzyć dobrą bazę do albumu?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna, zwłaszcza jeśli zamierzasz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeżeli pragniesz przygotować album z mniejszą porcją zdjęć, możesz do tego wykorzystać kartki zwykłego papieru technicznego.

Co jest potrzebne, aby spiąć album w jedną całość?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, jeśli taką posiadasz czy też udać się do najbliższego punktu ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jeżeli znajdziesz jakąś pasmanterię i zakupisz satynowe czy też bawełniane tasiemki. W internecie kupisz także otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia otworów w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Lista zakupów, bez której nie zrobisz albumu na zdjęcia!

Do przygotowania własnoręcznego albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

 • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
 • nożyczki
 • klej, taśma klejąca
 • dziurkacz
 • linijka oraz cyrkiel
 • dwie tekturki A4
 • kartki na zdjęcia
 • kółeczka do spięcia albumu
 • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
 • zdjęcia

Jak stworzyć bazę do pracy nad albumem?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako pierwsza oraz ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Wymyśl motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeśli tylna okładka jest w podobnym kolorze. Nie zapomnij, żeby przed przyklejeniem papieru wykonać w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, gładkie strony będą przypominały stare albumy, lub możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony i okładki kółkami.

Podpowiedzi, które umożliwią zrobienie wspaniałego albumu na zdjęcia!

Aby stworzyć piękny album do zdjęć, warto, żebyś jeszcze zapoznał się z naszymi podpowiedziami, które ułatwią Ci to zadanie. Aby album był podobnej grubości, należałoby zadbać o to, aby każda ze stron także miała porównywalną grubość do siebie! Można to zrobić poprzez równomierne rozkładanie dekoracji na poszczególnych kartkach. Nie zaśmiecaj środka zbyt dużą ilością ozdób, nie będzie to ładnie wyglądało. Pozwól, aby zdjęcia miały swobodę i zadbaj o miejsce dla nich!

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Jak wykonać album do zdjęć w kilku krokach?
 • Data dodania:
 • 0.00
 • 0
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Kultura i sztuka